✅15 września 2019 roku około godziny 20:00Scena na zbiegu ulic Kazimierzowskiej i FranciszkańskiejNie może Cię tam zabraknąć!
✔️Ogłaszamy, iż jedną z gwiazd wieczoru będzie znany i lubiany zespół Chłopcy z Placu Broni!
✔️Szczegóły i pozostałe informacje na naszych profilach społecznościowych facebook: @Stowarzyszenie dla Przemyśla "Regia Civitas" oraz @Przemyskie Święto Ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej!

✅Informujemy, iż nasze tradycyjne święto ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej, już VIII raz zostanie zorganizowane przez stowarzyszenie dla Przemyśla "Regia Civitas" w dniu 15 września 2019 roku od godz. 15:00. Szykuje się moc atrakcji oraz wspaniałe gwiazdy muzyczne! Szczegóły, plan oraz plakaty i pozostałe informacje w tym tygodniu na naszych facebookowych profilach.

✅Na podstawie § 23 pkt. 4/ Statutu Stowarzyszenia dla Przemyśla „Regia Civitas” Zarząd Stowarzyszenia zwołuje na dzień 21 maja 2019 r. na godzinę 18:00 Zwyczajne Zebranie Członków. Zebranie odbędzie się w siedzibie Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA przy ulicy Piotra Skargi 7/1

✅W przypadku braku wymaganej liczby członków zebranie odbędzie się w dodatkowym terminie w tym samym dniu i miejscu o godzinie 18:30.
Porządek obrad:
1) Przywitanie i otwarcie.
2) Wybór przewodniczącego obrad.
3) Powołanie protokolanta.
4) Sprawdzenie prawomocności.
5) Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
6) Wybór Komisji Skrutacyjnej
7) Przedstawienie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności za rok 2018. 
8) Opinia Komisji Rewizyjnej ws. wniosku Zarządu o zatwierdzenie sprawozdań za rok 2018.
9) Podjęcie uchwały ws. zatwierdzenia sprawozdań za rok 2018.
10) Podjęcia uchwały w sprawie zmiany Statutu Stowarzyszenia.
11) Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Prezesa Zarządu Stowarzyszenia w związku z jego rezygnacją.
12) Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Prezesa Zarządu Stowarzyszenia na wspólną kadencję.
13) Podjęcie uchwały w sprawie odwołania członków Zarządu Stowarzyszenia w związku ze złożonymi rezygnacjami.
14) Podjęcie uchwały w sprawie wyboru członków Zarządu Stowarzyszenia na wspólną kadencję.
15) Wystąpienie Przewodniczącego Klubu Radnych „Regia Civitas”.
16) Wolne głosy i wnioski.
17) Zakończenie.


>> Uchwała w sprawie przyjęcia sprawozdania
>> Propozycja zmian w statucie
>> Sprawozdanie z działalności

Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas aktywnie uczestniczyło w biegu ulicznym Przemyska Piątka dla Hospicjum organizowanym przez Lazarus - Przemyśl. Dochód z biegu przeznaczony jest na wsparcie powstającego w Przemyślu Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego BETANIA im. Św. Łazarza

Dziś odbyła się konferencja Klubu Radnych Regia Civitas podsumowująca okres 4 letniej kadencji. Podczas niej Radni odnieśli się do obietnic wyborczych zawartych w ulotkach z poprzedniej kampanii. Wskazali na zrealizowane obietnice oraz przyczyny, które spowodowały, że niektóre plany nie zostały zrealizowane lub zostały częściowo zrealizowane.
Radni wywodzący się ze Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas od 8 lat reprezentują swoich wyborców w Radzie Miejskiej.
Zdobyte doświadczenie pozwala na realizację wielu zadań służących mieszkańcom. Dwie kadencje pokazały, że potrafimy współpracować na rzecz Naszej Małej Ojczyzny z każdym, komu tak samo jak nam leży na sercu Jej pomyślność.

Relacja z konferencji Klubu Radnych Regia Civitas podsumowującą 4 letnią kadencję w Radzie Miasta Przemyśla: http://tvpodkarpacka.pl/regia-civitas-podsumowuje-kadencje-w-radzie-miasta-konferencja-prasowa/


Członkowie Stowarzyszenia w tym roku bardzo licznie zaangażowali się w organizację VII Przemyskiego Święta Ulic. Ponadto Mieszkańcy Przemyśla mogli odwiedzić nasze stoisko mając tym samym okazję rozmowy z naszymi przedstawicielami. Zainteresowanie było ogromne, co cieszy nas niezmiernie.

Stowarzyszenie Regia Civitas odwiedziło siedzibę PSONI Koło w Przemyślu działające na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przemyskie Koło tworzą osoby wielkiego serca, które robią wszystko aby ich podopieczni aktywnie uczestniczyli w życiu Społecznym. Podczas wizyty zwiedziliśmy bazę dydaktyczną, poznaliśmy wychowanków a także podziwialiśmy galerię prac dzieci. Ponadto przekazaliśmy puszkę ze zbiórki, w którą włączyło się nasze Stowarzyszenie w ramach akcji Kilometry Dobra Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę bazy dydaktycznej PSONI Koło w Przemyślu.

Zapraszamy na sprawozdawcze walne zebranie członków stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 5 czerwca 2018 o godz. 18:00 w sali Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ul. Piotra Skargi 7/1 w Przemyślu.

Porządek obrad:

1) Przywitanie i otwarcie.
2) Wybór przewodniczącego obrad.
3) Powołanie protokolanta.
4) Sprawdzenie prawomocności.
5) Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
6) Przedstawienie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności za rok 2017. 

>> czytaj sprawozdanie za rok 2017

>>czytaj sprawozdanie finansowe za rok 2017

7) Opinia Komisji Rewizyjnej ws. wniosku Zarządu o zatwierdzenie sprawozdań za rok 2017.
8) Podjęcie uchwały ws. zatwierdzenia sprawozdań za rok 2017.
9) Dyskusja i ewentualne podjęcie uchwały w sprawie zaangażowania się Stowarzyszenia w wybory samorządowe w 2018 r., w tym wystąpienie Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Przewodniczącego Klubu Radnych Regia Civitas
10) Wolne głosy i wnioski.
11) Zakończenie.

 zyr

Uroczystości z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-maja rozpoczęły się od mszy świętej w Przemyskiej Archikatedrze. Następnie uroczystości przeniosły się na Wzgórze Zamkowe, gdzie został wysłuchany hymn oraz swoje przemówienia wygłosili m.in. Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Prezydent Przemyśla Robert Choma. Podczas uroczystości miało miejsce złożenia przyrzeczenia strzeleckiego przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Czwartkowe obchody zakończyły się złożeniem wieńców przy kamieniu upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Następnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego podczas, której Rada Miasta Przemyśl przyznała Marszałkowi Sejmu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla.

Członkowie Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas w dniu 2 maja 2018 wzięli udział w imprezach związanych ze Świętem Dnia Flagi, m.in. w Biało-czerwonym biegu „1918 metrów – 100 biegaczy na 100-lecie” oraz w uroczystościach przy Pomniku Orląt Przemyskich. Stowarzyszenie Regia Civitas było ponadto organizatorem Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na boisku Szkole Podstawowej nr 4

Turniej tenisowy dla dzieci 08.04. 2018 r. Za nami kolejny turniej dzieci i młodzieży. Czas który spędziliśmy z najmłodszymi tenisistami i tenisistkami dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Turniej zorganizowany został przy wsparciu naszego stowarzyszenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !!! 

Free Joomla! template by Age Themes